Šibenik – Dubrava TK 4:1, 10.kolo SS Prve NL

Kontrolor: Danijel Trampus

Strijelci: Božić 23′, Majić 37′, Kolega 59′, Bačelić-Grgić 85′ – Ivanović 8′

ŠIBENIK: Đaković, Dujmović, Gačić, Perić, Kolega (od 74. B. Brajković), Roca, Pozo (od 66. Marijanović), Cvijanović, Majić (od 74. Bačelić-Grgić), Torres (od 82. R. Brajković), Božić (od 82. Ivanković). Trener: Mario Carević.

DUBRAVA TIM KABEL: Šarkanj, Palić (od 66. Alixandre), Jakovljević (od 46. Petriško), Tomek (od 46. Ćavar), Ivanović (od 71. Vukelić), Bošnjak, Dominić, Juranović, Janjiš, Dobrić, Pavlović (od 46. Kesse). Trener: Ivan Božić.

Prva minuta donijela je potencijalnu opasnost pred golom Dubrave.Narančasti su visokim presingom natjerali goste na grešku, Cvijanović oduzima loptu, prosljeđuje do Božića koji pronalazi Majića no on je nažalost neprecizan.

Sedma minuta – šok na Šubićevcu, s lijeve strane vrha šesnaesterca Ivanović neobranjivo pogađa desne rašlje te Dubrava vodi 1:0.

To je praktički bilo sve što smo vidjeli od gostiju.

Minuta je 22. , Ivan Roca fenomenalnom loptom upošljava Ivana Božića koji matira golmana Šarkanja te postiže svoj treći prvenstveni pogodak, prvi iz igre.

Narančasti su još jednom zaprijetili preko Majića u 34.minuti no iskazao se vratar gostiju.

No sve je to bila uvertira u 37.minutu kada je lijepu akciju naše momčadi pogotkom okrunio Josip Majić na odličnu asistenciju Torresa.

Majićev je to šesti pogodak ove sezone.

S rezultatom 2:1 otišlo se na poluvrijeme.

U drugom dijelu Šibenik je bio dominantan a to je napokon okrunio pogotkom u 59.minuti kada je nakon ubačaja Majića s lijeve strane u šesnaestercu Dubrave majstorski pogodio Toni Kolega.

Tonijev je to prvijenac u narančastom dresu.

Nakon odlaska na dvostruku prednost, utakmica je u potpunosti prevagnuta u korist naše momčadi, novi pogodak je visio u zraku a Dubrava je odolijevala pokušajima momčadi Maria Carevića.

Mogao je Kolega do novog pogotka u 70.minuti no odličnom obranom još jednom se iskazao Šarkanj.

Minuta je 85. , prekrasan ubačaj Roka Brajkovića s lijeve strane u maniru rasnog strijelca u pogodak pretvara Stipe Bačelić Grgić na opće oduševljenje šibenske publike.

Oko 700 gledatelja svjedočilo je novoj pobjedi Narančastih te povratku na vrh drugoligaškog društva.

U idućem kolu Šibenik gostuje u Zaprešiću protiv Jaruna, susret je na rasporedu 23.10. u 15:00h.