ŠIBENIK – CIBALIA 1:0, 23.kolo SS Prve NL

Sudac : Ante Jurić (Split)

ŠIBENIK: Đaković, Perić (od 83. Brajković), Punčec, Dujmović, Kolega (od 71. Torres), Marijanović (od 62. Delić), Pozo, Cvijanović, Majić, Božić (od 83. Gačić), Toševski. Trener: Mario Carević.

CIBALIA: Kovačević, Išasegi, Crnčec, Rubić, Agić, Kukrika (od 63. Šarić), Bosak, Lozić (od 69. Pejić), Markanović, Buić (od 81. Lišnić), Miljanić (od 81. Jazvić). Trener: Ivan Karaula.

Važna pobjeda Narančastih u 23.kolu SS Prve NL!

Uvodne minute donijele su ozbiljnu priliku pred vratima Vinkovčana, u četvrtoj minuti pred Kovačevićem u izglednoj šansi se našao Toševski no njegov udarac na putu prema mreži završava u bloku.

21′ Toševski je primio loptu na krilu, dugim korakom i varkom oslobodio se čuvara no njegov udarac sa 16 metara odlazi pored gola

25′ Bomba Marijanovića s 25 metara odsjeda na gredi, centimetri su dijelili Marijanovića da postigne fenomenalan zgoditak.

30′ Kontra Šibenika, majstorski posao po desnoj strani odradio je Ivan Božić, pravovremeno uočio neometanog Toševskog no na putu prema makedonskom napadaču lopta nes(p)retno odskače te rezultat i dalje ostaje 0:0.

36′ Prvi pokušaj Cibalie na susretu, udarac je s 15-ak metara okušao Bosak no lopta odlazi visoko iznad gola Đakovića.

37′ Ubačaj Božića s lijeve strane prima Toševski, gradi priliku za udarac no njegov udarac odsjeda na lijevoj vratnici.

45′ Korner za Vinkovčane, najviši u skoku je Miljanić no njegov udarac je zamalo neprecizan.

S rezultatom 0:0 otišlo se na predah.

Drugo poluvrijeme po prilikama bilo je siromašnije od prvog.

54′ Udarac Bosaka s 20-ak metara brani Đaković.

Vinkovačka momčad disciplinirano i čvrsto stoji na travnjaku te čeka svoje prilike iz kontre.

Prvu sljedeću priliku na susretu vidjeli smo u 71.minuti kada nakon prodora i ubačaja Perića s desne strane najviši u skoku je Torres, gađa suprotni kut vratara Kovačevića no njegov udarac glavom odlazi iznad gola.

76′ Majić probija lijevu stranu obrane Cibalije, pronalazi Torresa no njegov udarac brani Kovačević.

83′ Najbolja šansa na susretu za Vinkovčane, u situaciji 1 na 1 našao se Filip Jazvić no na sreću po Narančaste njegov udarac odlazi iznad gola.

85′ Korner za Šibenik, loptu je ubacio Majić, najviši u skoku je Toševski koji glavom prosljeđuje loptu do Josipa Gačića koji u maniru rasnog strijelca zabija za erupciju oduševljenja na Šubićevcu!

90′ Kontru je povukao Ivan Delić, pravovremeno prosljeđuje loptu do Josipa Majića, njegov udarac s vrha šesnaesterca brani Kovačević, na odbijancu je prvi spomenuti Delić, no njegov udarac prsima zamalo odlazi pored gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Šibenik upisao 16.prvenstvenu pobjedu!

Ovom pobjedom Narančasti s 52 osvojena boda nastavljaju trku s vodećim Zrinski Osječko 1664 koji na svom kontu ima 54 boda.

Četvrta uzastopna pobjeda naše momčadi!

Čestitke ekipi, treneru Careviću te stručnom stožeru.

U sljedećem kolu, Narančasti gostuju u Zmijavcima protiv Croatije, susret je na rasporedu u utorak, .travnja s početkom u 16:30h.