HNK ŠIBENIK 0-2 GNK DINAMO ZAGREB – HNK Šibenik

HNK Šibenik 0 - 2 GNK Dinamo Zagreb

25/10/2020 - 15:00 stadion Šubićevac

U devetom kolu HT Prve lige nogometaši Šibenika dočekali su na svom Šubićevcu aktualnog prvaka, zagrebački Dinamo. U zanimljivoj utakmici gosti su na kraju slavili s 2:0 golovima Petkovića s bijele točke i Oršića u drugom poluvremenu. Narančasti, pak, svoje 100%-ne prilike nisu iskoristili kod rezultata 0:0 i 0:1.

Sav dozvoljeni kapacitet Šubićevca brzo je rasprodan. Iako gostujući navijači ne  mogu na utakmice odlukom HNS-a, BBB su se snašli i bili su na tribinama šibenskog stadiona. Skupina od 50-ak navijača gostujućeg sastava bila je na zapadnoj tribini, na drugoj strani, suprotnoj od domaćih navijača s kojima su u više navrata bili udruženi u vrijeđanju HNS-a i Zdravka Mamića. Raritet je i da su gosti na utakmicu stigli automobilima, a ne klupskim autobusom. Razlog je, naravno, korona.

Bili su gosti dominantniji, imali su više i bolje prilike u prvih 45 minuta, a Šibenikov je junak vratar Labrović koji je iz svih dvoboja izašao kao pobjednik. Već u devetoj minuti prvi je put zaustavio udarac Ivanušeca. Nešto kasnije ušao je u udarac Hajroviću. Prva prijetnja domaćeg sastava, koji je igrao bez kartoniranog kapetana Bulata, stiže u 18. minuti: zapucao je iskosa s lijeve strane Sahiti, završilo je u bloku. Pokušavali su Zagrepčani još jednom preko Hajrovića, potom i Jakića, do promjene rezultata nije došlo.

U 32. minuti najbolja prilika za Šibenik i to iz prekida: Ćurić je izveo slobodan udarac s desne strane, na drugoj stativi odlično je skočio Kolumbijac Mesa, no, na šibensku nesreću njegov vrlo dobar udarac zaustavio je kapetan gostiju Dominik Livaković. Oslobodio se u nastavku prvog dijela Šibenik terenske dominacije gostiju, krenuli su naprijed, ali nedostajalo je preciznosti u zadnjem pasu, pa da se ozbiljnije ugrozi Livakovićev gol.

Opasno je bilo na drugoj strani: Labrović je u 41. minuti zaustavio pokušaj Oršića iz daljine, odbio je kratko, natrčao je stoper gostiju Lauritsen, a njegov je udarac završio s vanjske strane mreže. A neposredno prije odlaska na odmor Labrović je skinuo još jedan zicer, Ivanušec je izašao sam pred Šibenikova čuvara mreže, iskosa s desne strane, Labrović je dodirnuo tu loptu koja je otišla u korner.

U osmoj minuti drugog poluvremena protiv Šibenika je dosuđen još jedan kazneni udarac: Pandža je odbio jednu loptu u svom kaznenom prostoru, Bebek je pustio akciju, Dinamo izborio slobodan udarac, uključio se VAR, Bebek je otišao i sam pogledati tu situaciju. Pandži je pokazao žuti karton zbog igranja rukom, a potom i na kazneni udarac za goste: precizan je s bijele točke za vodstvo gostiju bio Bruno Petković.

Hajrović prijeti za goste ubrzo nakon tog gola, odlazi pored vratnice. Domaći trener Rendulić u 62. minuti radi trostruku zamjenu: iz igre vadi Todoroskog, Sahitija i Yefersona, a uvodi Kvesića, Nikolu Raka i Jurića.  U 66. minuti dočekali su Šibenčani sjajnu priliku: Prince je podvalio sjajnu loptu za Nikolu Raka, on krenuo sam prema golu, ali nije uspio ni zapucati, sustigao ga je stoper Modrih i spriječio veću opasnost za svoj gol.

BBB potom pale baklje na tribinama, tri ubacuju i u teren. A kad Šibenik svoju 100%-nu šansu nije iskoristio, odmah je stigla kazna na drugoj strani. Petković je poveo kontru, Majer u sredini 16 metara pronašao utrčalog Oršića koji pogađa suprotan Labrovićev kut za 0:2. U 86. minuti zaprijetio je Šibenik preko Martina, Livaković je i to zaustavio. Do kraja utakmice Dinamo je rutinirano čuvao vodstvo, pogodio i prečku preko Petkovića.

ŠIBENIK – DINAMO 0:2 (0:0)