HNK Rijeka – HNK Šibenik – HNK Šibenik

HNK Rijeka 2 - 1 HNK Šibenik

15/08/2020 - 17:55 stadion Rujevica

Poslije dugih osam godina odigrali smo službenu prvoligašku utakmicu. Na premijeri, u prvom kolu, gostovali smo kod Rijeke na Rujevici, a susret je završen pobjedom domaćina rezultatom 2:1.

Početak utakmice kao iz snova: već u devetoj minuti naš kapetan Bulat precizno je naciljao mrežu domaćeg sastava za naše vodstvo od 1:0. Igrali smo mirno, sigurno, a osim postignutog pogotka bilo je još prilika koje su obećavale, ali do kraja prvih 45 minuta mreže se više nisu tresle.

Hrabro smo odolijevali svim pokušajima domaćina koji su napadali svim oružjima. U jeku njihovih napada ukazala nam se najbolja prilika na utakmici: Sahiti je uposlio Celića, a njegov šut s 11 metara otišao je preko gola u sjajnoj prilici. Vrijeme je odmicalo, a vodstvo je i dalje bilo na našoj strani.

Sve do sam završnice kad je Rijeka stigla do preokreta: prvo je u 85. minuti Yateke glavom pogodio poslije centaršuta s lijeve strane, da bi u 90. minuti Murić iz slobodnog udarca nanio poraz našoj momčadi na otvaranju prvoligaške sezone.

RIJEKA – ŠIBENIK 2:1 (0:1)