9.kolo SuperSport HNL, Hajduk – Šibenik 4:0

HAJDUK : Lučić, Diallo(od 63.Melnjak), Prpić, Uremović, Hrgović, Krovinović, Rakitić(Moufi), Kalik(od 72.Sanyang), Dajaku(od 63.Sigur), Durdov(od 63.Biuk), Livaja (C).

Trener : Gennaro Gattuso

ŠIBENIK : Đaković(C), Zuta, Dujmović, Morrison, Perić(od 31.Gržan), Kolega, Bakić, Kavelj, Torres(od 46.Prekodravac), Božić(od 70.Baković), Santini(od 70.Santini).

Trener : Mario Carević

Početak utakmice donio je vodstvo domaćina već u 2.minuti, u šesnaestercu na dodavanje Dajakua, šansu u pogodak je pretvorio Ivan Rakitić.

17′ donijela je novi pogodak, Hrgović je uposlio Durdova koji se oslobađa svog čuvara te silovito lijevom nogom pogađa za 2:0.

17′ Žuti karton Stefan Perić

39′ Nakon kornera u šansi se našao Ante Kavelj, no njegov udarac odlazi pored gola.

41′ Silovit udarac Hrgović odlazi iznad gola.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2:0.

61′ Pogodak za Hajduk postigao je Anthony Kalik na asistenciju Prpića.

74′ Fantastičan udarac Leonarda Zute iz slobodnog udarca brani Lučić.

88′ Ubačaj Biuka s lijeve strane u pogodak je pretvorio Marko Livaja.

90+2′ Udarac Zute s vrha šesnaesterca brani Lučić.

Kraj susreta na Poljudu!

Završena je prva četvrtina prvenstva, a nakon nje Šibenik zauzima peto mjesto s 11 osvojenih bodova.

Slijedi reprezentativna pauza, a 19.10. na Šubićevac dolazi Osijek.