ZAPOČEO JE SUPERSPORT HNL: Poraz na Šubićevcu unatoč dobroj igri – HNK Šibenik

ZAPOČEO JE SUPERSPORT HNL: Poraz na Šubićevcu unatoč dobroj igri

17/07/2022

Na prvoj utakmici SuperSport HNL-a, nogometaši Šibenika su na Šubićevcu ugostili HNK Rijeku.
Unatoč dobroj igri, želji i borbenosti, bodovi su pripali protivničkoj ekipi.

Trener Čanadi je otvorio utakmicu sa formacijom 3-4-2-1.

Prvo poluvrijeme poprilično mirno, bez značajnih prilika za gol.
Prva ozbiljnija prilika se ukazala u 35. minuti ali nažalost nije realizirana. Obje momčadi su ostale bez udarca u okvir gola tijekom prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme nešto aktivnije, u 51. minuti iskusnom Čopu se ukazuje prilika ali Labrović to brani. Također sa druge strane, Vučkić stvara priliku za prvi gol Rijeke, Rogić se odlično snalazi i ostavlja mrežicu netaknutu.
Rijeka je u 73. minuti povela sa 1:0 pogotkom Obregona. Šibenčani se nisu predali do samoga kraja, borbenost se osjetila do zadnje minute. Utakmica je završila rezultatom 1:0 u korist Rijeke.
Ovaj put je nažalost falilo malo sportske sreće za pozitivnu završnicu.

Šibenik: Rogić, Perić, Mesa, Mina, (od 90. Špeljak ), Rom (od 79. Dolček), Salomon, Skorup (od 79. Vidović ), Arai, Ćurić, Čanadi (od 69. Kreković), Čop.
Trener: Damir Čanadi
Pomoćni trener: Mirko Hrgović

Rijeka: Labrović,  Smolčić, Krešić, Pavlović, Vukčević (od 81. Jurišić), Selahi, Alvarez, Bušnja, (od 71. Halilović), Vrančić (od 64. Obregon 7), Prince, Vučkić (od 81. Hodža ).
Glavni trener: Budicin Fausto
Pomoćni trener: Dragan Tadić