UTAKMICA PUNA PREOKRETA: BODOVI IPAK PRIPALI RIJECI – HNK Šibenik

UTAKMICA PUNA PREOKRETA: BODOVI IPAK PRIPALI RIJECI

30/04/2022

Nogometaši Šibenika poraženi su u pravoj golijadi od Rijeke na Šubićevcu. Slavili su gosti s 5:3. I tri postignuta gola malo su bila domaćina da zabilježe išta više od novog poraza u pretposljednjoj domaćoj utakmici ove sezone.

Rijeka je krenula dominantno sa dva napada na gol koja nisu realizirali, ali nedugo nakon toga, već u 12.minuti asistencijom Ampema, Drmić sa 8 metara po sredini zabija za vodstvo Rijeke na Šubićevu 1:0.

Narančasti se u 27. minuti vraćaju u igru i pokazuju da se neće olako predati. Marin izbacuje loptu iz kornera, Mesa se našao sam na lopti te sa 4. metra zabija gol za izjednačenje (1:1).  Selahi u 31. minuti dobija žuti karton. Naši nogometaši se ne opuštaju, započeli su pritisak i u 35. minuti Grezda sprema loptu u gol za vodstvo 2:1. Samo dvije minute Pavičić zabija drugi pogodak za Rijeku.
Nakon 2 minute sudačke nadoknade i izuzetno aktivnog prvog poluvremena, momci odlaze na odmor sa izjednačenim rezultatom.

Treneri na obje strane ne rade izmjene nego nastavljaju sa istom postavom sa kojom su započeli utakmicu.
U 49. minuti Rogić brani Murićev pokušaj napada na gol, ali odmah minutu nakon Krešić zabija za 3:2.
Sudac Čuljak dodjeljuje Marinu žuti karton u 60. minuti.

U 72. minuti Drmić snažnim udarcem u donji desni kut, dolazi do hat-tricka, glavom pogađa za 4:2, asistent je Vučkić. Šibenik se i dalje ne predaje, u 80. minuti Marin izbacuje loptu iz kornera, a najviši je bio Bilić koji pogađa treći gol za narančaste. Sudac pokazuje nadoknadu od 3 minute. Utakmica završava s rezultatom 5:3.

Šibenik: Rogić, Mesa, Kvesić, Bilić, Grezda, Vidović (Ćurić u 56.), Delić, Marin, Šimunović, Klopp (Torres u 77.), Skorup (Attys u 77.)
Rijeka: Labrović, Murić (Abass u 78.), Pavičić (Vuk u 78.), Ampem, Vukčević, Krešić, Gnezda, Drmić (Čestić u 90+1), Vučkić (Bušnja u 71.) , Selahi (Lepinjica u 71.) ,Smolčić.