Šibenik preko Slaven Belupa do svoja 3 boda! – HNK Šibenik

Šibenik preko Slaven Belupa do svoja 3 boda!

16/04/2022

Nogometaši Šibenika stigli su do druge proljetne pobjede. Nakon četiri remija sa Slaven Belupom, sve identičnim rezultatom 1:1, Narančasti su slavili na svom Šubićevcu s 2:1. Prvu pobjedu otkako je preuzeo momčad Računici su donijeli Vidović i Delić, a svakako vrijedi izdvojiti i fenomenalnog Rogića koji je pogotovo u drugom poluvremenu izluđivao goste svojim obranama.

Utakmica je započela aktivno na obje strane, već u 11. minuti Kolarić daje žuti karton Bogojeviću.
Nije se dugo čekalo do gola, narančasti izrazito napadački raspoloženi. u 14. minuti postižu svoj prvi pogodak. Delić je vrhom kopačke proslijedio loptu Vidoviću koji je namjestio loptu na svoju lijevu nogu i ciljao donji desni kut.
Imali su Šibenčani priliku i sa slobodnjaka ali lopta nošena jakim vjetrom nije išla u gol. Također sa druge strane za Belupo je pokušao naciljati Crnac ali udarac je bio bezopasan za vratara Rogića.

Prva izgledna prilika Belupa ukazala se u 34. minuti, Krstanović proslijedio loptu za Crnca koji je dugo oklijevao, u trenutku se ukazao Marin koji je uklizao u loptu, te lopta odlazi preko gola.
U 36oj minuti smo mogli vidjeti atraktivan gol Delića za 2-0, Grezda je pronašao Delića na rubu 16.metara koji je pucao iz okreta, a to je bilo neobranjivo za vratara Belupa, Sušak Ivana. Za Delića je to osmi ovosezonski gol u dresu Šibenika.Narančasti su imali priliku i za 3-0 u 43 minuti kada je Grezda sa 15 metara zapucao preko Sušaka ali je lopta završila u gredi.

Trener Zekić radi promjenu u svom sastavu, izlaze Bogojević i Caimacov, a ulaze Hoxha i Zapata.
Krstanović Ivan koji u  povijesti HNL-a ima najviše izrealiziranih ovih prilika, pokušava iskoristiti priliku za prvi gol Belupa, ispucava loptu u donji lijevi kut, Rogić prepoznaje situaciju i brani gol. Još jednom je sačuvao mrežu svoje momčadi.
U 58. minuti Hoxha snažno opalio loptu koja ulazi u gol  ali opravdano nije priznat. Hoxha se nalazio u nedozvoljenoj poziciji (zaleđe).Trener Računica radi promjenu u svom sastavu, Ulazi Julardžija umjesto Vidovića.
66. minuta Goda ide po lijevoj strani, sam, cilja loptu za Crnca i Crnac sa 11 metara pogađa svojom lijevom nogom prvi pogodak za Belupo.

U 69.min trener Računica dobija žuti karton. 88min. izlazi Grezda ulazi Skorup.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 2:1 (2:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 670.
Sudac: Patrik Kolarić – Strahoninec
Pomoćnici: Bojan Zobenica – Velika Gorica