PORAZ NA ALDO DROSINI: ISTRA 1961 3-2 ŠIBENIK – HNK Šibenik

PORAZ NA ALDO DROSINI: ISTRA 1961 3-2 ŠIBENIK

07/03/2021

Bez bodova vraćaju se nogometaši Šibenika s gostovanja kod Istre 1961. Domaćin je slavio s 3:2 u utakmici punoj uzbuđenja. Šibenik je poveo preko E. Sahitija, u samo osam minuta drugog poluvremena Istra 1961 je postigla tri gola, Bulat vratio nadu Šibenčanima 15 minuta prije kraja.

Bez Jurića, Princea, Pandže i Mine otputovali su narančasti na istarski poluotok. No, nije to omelo šibenske ambicije koje su, kao i uvijek, bile ići na pobjedu. Početne minute domaćini su nešto više imali loptu u svom posjedu, no, bez opasnosti po Labrovićev gol. Kako je vrijeme odmicalo tako je i Rendulićev sastav postajao opasniji po Lučićev gol.

Kapetan Bulat zaprijetio je u 16. minuti, završilo je u bloku, isto kao i pokušaj E. Sahitija nakon prodora po lijevoj strani. Istra 1961 uzvraća preko Bandea, bio je u obećavajućoj situaciji, šut je išao ravno u Labrovića. Isti igrač i nešto kasnije mogao je bolje reagirati, na šibensku sreću nije. Pokušao je i Japanac Hara, Labrović je lako pokupio taj udarac. Do kraja prvog dijela daleko opasniji bio je Šibenik.

Slobodan udarac u 37. minuti izveo je Ćurić: pokušao je Mesa koji je došao u napad, blokirali su domaći braniči. Ali spasa Puljanima nije bilo neposredno prije odlaska na odmor: Bailone je dobio dvoboj na centru, dodao Nikoli Raku koji šalje sjajnu dubinsku loptu u prostor, iza leđa domaćih stopera utrčava Emir Sahiti i mirno matira Lučića za šibensko vodstvo od 1:0. Sedmi je to gol šibenskog krila u ovoj sezoni.

Punih deset minuta nije bilo većih prijetnji po gol, a onda je Istra 1961 stigla do izjednačenja, praktički iz ničega. Poslije duplog pasa na desnoj strani, Ivančić je ušao u kazneni prostor, ispred Bilića, domaći veznjak pada, sudac Bel odmah pokazuje na bijelu točku. Ovaj put precizan je Šime Gržan za izjednačenje. A Ivančić, koji je u igru ušao na poluvremenu, samo dvije minute kasnije svojoj je momčadi donio vodstvo: Gržan je ubacio s lijeve strane, na drugoj stativi Hara glavom vraća u sredinu, tamo je Ivančić koji s par metara šalje loptu u mrežu i preokret u samo dvije minute.

I nakon vodstva Istra 1961 je više bila u posjedu lopte, češće na Šibenikovoj polovici. A novi prekid, korner, u 63. minuti donijela im je i treći gol: poslije ubačaja iz kuta, lopta je pogodila Mesu, lopta je pala točno na noge Japancu Hari koji je šalje iz leđa Labrovića. U razmaku od samo osam minuta drugog poluvremena Šibenik je primio tri pogotka i tako vrlo brzo izgubio prednost iz prvog dijela, ali se i našao u velikom rezultatskom zaostatku.

Kod pulskog vodstva od 2:1 Rendulić radi dvostruku izmjenu, vadi Raka i Todoroskog, a uvodi Alimija i Paića. Nakon trećeg primljenog gola napravio je i još jednu dvostruku zamjenu: izvadio je Bailonea i Bilića, a na travnjak poslao debitanta S. Sahitija i Španjolca Alvara. U 73. minuti, nakon Šibenikova kornera, kontru organizira domaćin: pucao je Hara, Labrović je obranio taj udarac. Lijepa akcija narančastih u 75. minuti donijela je smanjenje zaostatka: S. Sahiti je spasio da jedna lopta ne ode u aut, brat Emir vratio je loptu na otprilike 17 metara od domaćeg gola, za kapetana Bulata koji fantastično pogađa suprotan kut Lučićeva gola za 3:2.

U samoj završnici regularnog dijela Rendulić uvodi Batarela, što je značilo da je Schildenfeld prebačen u špicu napada. U 90. minuti dosuđen je jedanaesterac za Šibenik, nakon što je vratar Lučić evidentno pokupio u 16 metara Emira Sahitija, no, kratkog je daha bilo šibensko zadovoljstvo. Jer u trenutku primanja lopte mlađi brat Sahiti bio je u zaleđu. Provjeravao je to i VAR, pa od dosuđenog kaznenog udarca za Šibenik nije bilo ništa.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade pada u kaznenom prostoru prvo Alvaro nakon kontakta s domaćim igračem Galileom, u nastavku te iste akcije opet je Galilea u kontaktu, ovog puta sa S. Sahitijem koji pada, no, ni ovoga puta sudac Bel nije se oglasio. Gledale su se te situacije u VAR-u, no, promjene odluke nije bilo. Koliko god su suci bili u pravu kod dosuđenog, a potom i poništenog penala za Šibenik zbog zaleđa E. Sahitija, u pretposljednjoj minuti utakmice, nakon pada Alvara, odnosno S. Sahitija, njihova je odluka u najmanju ruka bila vrlo, vrlo dvojbena.

Šibenik je tako na Aldo Drosini doživio poraz, Istra 1961 i dalje ostaje u igri za ostanak u ligi. A narančastima su kobne bile minute na otvaranju drugog dijela, u samo osam minuta primili su tri gola. No, ostaje dojam da su po tko zna koji put ove sezone i sudačke odluke (prvenstveno ta iz četvrte minute sudačke nadoknade) itekako bile na Šibenikovu štetu.

ŠIBENIK – ISTRA 1961 3:2 (0:1)