KRAJ NATJECANJA U KUPU: NARANČASTI IZGUBILI OD ISTRE 1961 – HNK Šibenik

KRAJ NATJECANJA U KUPU: NARANČASTI IZGUBILI OD ISTRE 1961

24/02/2021
Drugi put u dva tjedna nogometaši Šibenika ugostili su na Šubićevcu Istru 1961. Ovog puta u Kupu. A za razliku od prošlog puta Puljani su slavili s 2:0 izbacivši tako narančaste iz daljnjeg natjecanja. Sve svoje prilike Šibenčani nisu uspjeli iskoristiti, pa su Puljani u završnici preko Gržana samo potvrdili svoju pobjedu.

Šibenik je istrčao bez Jurića i Raka, s Bailoneom u špici od prve minute. I upravo je argentinski napadač prvi zaprijetio: iskosa s desne strane pucao je preko gostujućeg gola. U 13. minuti, poslije ubačaja Kvesića, u sredini kaznenog prostora za malo kasni Bailone. Najveće uzbuđenje dogodilo se u 28. minuti: u šesnaestercu gostiju Prince je imao loptu, odlučuje se na asistenciju, a lopta pri tome pogađa kapetana gostiju Bosančića u ruku.

Traže narančasti najstrožu kaznu, sudac Čuljak se ne oglašava u prvi mah, ali na intervenciju drugog pomoćnika Bučara ipak pokazuje na bijelu točku. Uključio se i VAR, nakon konzultacija Čuljak je sam otišao pogledati tu situaciji i nakon trominutnog prekida donio odluku: igranje rukom, po njemu, nije bilo kažnjivo, pa je još jednom promijenio svoju odluku. Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Sahiti, lagana zadataka za Lučića na golu Puljana.

Najveća, ali praktički i jedina prijetnja momčadi s Aldo Drosine bila je u 35. minuti: vrlo opasna kontra, Bande je dao odličnu loptu za Vuka, no, na šibensku sreću, Vuk je otišao previše u stranu i nije niti zapucao prema Labroviću. Puno opasnije je na drugoj strani: u 36. minuti Prince je praktički dodao vrataru gostiju, nije dobro zahvatio loptu u obećavajućoj prilici. Zadnja prijetnja, par minuta, prije odlaska na odmor, bila je iz prekida: Bulat je izveo jedan od mnogobrojnih kornera, Alimi odlično pucao glavom, otišlo je malo s krive strane vratnice, pa se rezultatom 0:0 otišlo na poluvrijeme.

A tek što se krenulo s centra gosti su, iz prekida, poveli: Špoljarić je izveo korner, obrana narančastih očistila, pa Špoljarić opet ubacuje s desne strane, na drugoj vratnici Šutalov šut glavom zaustavlja Labrović, ali odbijanac iz blizine Japanac Hara šalje u mrežu za vodstvo gostiju. Nakon tog pogotka gosti kao da su se oslobodili, puno više vremena imali su loptu u posjedu nego u prvom poluvremenu, činilo se kao da oni love zaostatak.

Šibenik u tom razdoblju nije kreirao niti jednu prijetnju prema gostujućem golu. Tek u 69. minuti zaprijetili su narančasti prvi put u nastavku: pucali su i Alimi, a potom i Bulat, zapeli su ti šutevi u bloku obrambenih igrača gostiju. Punih deset minuta od tada čekalo se na novi pokušaj Šibenčana: pucao je Bulat iskosa, nije pogodio okvir gola.

Stisli su narančasti u samoj završnici, a u junaka se prometnuo vratar gostiju. Prvo je Ćurićevu bombu zaustavio, a samo nekoliko minuta kasnije i odličan udarac Schildenfelda glavom je poslao u korner. Prebacio je Rendulić u špicu iskusnog Schildefelda za samu završnicu, krenuo je na sve ili ništa, ništa se više nije imalo čekati. U 90. minuti Pajićev šut glavom bio je lagan posao za Lučića, a posljednja prilika bila je nešto kasnije kad je Schildenfeld srušen na 16 metara gostiju.

Ali sudac Lučić tu je ostao nijem zakinuvši Šibenčane za čisti prekršaj i slobodan udarac izvan kaznenog prostora. Svoju pobjedu Istra je potvrdila preko Gržana u kontri nekoliko trenutaka kasnije. Šibenik se tako oprašta od Kupa i sve misli usmjerava prema prvenstvu, prema subotnjem dolasku Lokomotive na Šubićevac.

ŠIBENIK – ISTRA 1961 0:2 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu

Sudac: Ante Čuljak – Zagreb Pomoćnici: Anto Marić – Zagreb Željko Bučar- Duga Resa Četvrti sudac: Jakov Titlić – Hrvace Delegat: Vicko Bućan – Mravince Kontrolor: Miroslav Vitković – Vinkovci VAR: Duje Strukan – Split AVAR: Bojan Zobenica – Velika Gorica

Strijelci: Hara 47′, Gržan 90′ (+3′)

ŠIBENIK: Labrović, Pandža (od 75. Alvaro), Schildenfeld, Bilić, Pajić, Bulat, Alimi (od 75. Mina), Kvesić (od 83. Mesa), Sahiti (od 62. Ćurić), Prince, Bailone. Trener: Krunoslav Rendulić.

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Bosančić, Hara, Špoljarić, Navarro, Perera, Bande (od 82. Ivančić), Vuk (od 73. Gržan), Halilović (od 82. Blagojević), Šutao. Trener: Danijel Jumić.