SLAVEN BELUPO 2-2 ŠIBENIK: REMI U KOPRIVNICI! – HNK Šibenik

SLAVEN BELUPO 2-2 ŠIBENIK: REMI U KOPRIVNICI!

22/02/2021

S jednim osvojenim bodom vraćaju se nogometaši Šibenika iz Koprivnice. Odigrali su 2:2 u zanimljivoj utakmici protiv Slaven Belupa. Poveli su narančasti s 2:0 golovima Princea i Jurića, ali u samo dvije minute, prije odlaska na odmor domaćin je došao do 2:2 (prvi gol nakon nedosuđenog prekršaja na Šibenikovu igraču). U nastavku puno mirnije, imao je i Šibenik svoje prilike, a još bolje domaćin, no, Labrović nije dao da dođu i do trećeg gola.

U najjačem sastavu istrčali su Šibenčani u Koprivnici, na igralištu gdje još nikada, a igrali su 18 puta, nisu ostvarili pobjedu. I  već u prvoj minuti mogli su povesti: Schildenfeld je dugom loptom pronašao Princea, greška u zadnjem redu domaćina, Princea je sam, Jurić također neometan na drugoj stativi, Ganac se odlučuje na udarac i promašuje okvir gola. Prva prijetnja na drugoj strani stiže nakon nedosuđenog prekršaja na centru: kontra domaćih, Mlinar upošljava Knölla čiji udarac zaustavlja Šibenikov čuvar mreže.

Greška u šibenskim redovima otvorila je šansu domaćinima u 15. minuti, srećom Glavčićev šut nije bio precizan. Dvije minute kasnije pokušali su i Jurić i Bulat, završavalo je samo kornerom. A onda, u 21. minuti, narančasti su poveli: aut je izveo Kvesić, dodao do Bulata koji upošljava Prince, brzonogi krilni napadač Šibenika vara svog čuvara i zakucava loptu pod gredu za šibensko vodstvo od 1:0. Samo četiri minute kasnije sreća je spasila domaćine: još jedna odlična akcija Rendulićeva sastava, Bulat je fantastičnom loptom na strani izbacio Jurića, on vraća u sredini za Sahitija: udarac je dobar, ali dira jednog obrambenog igrača Koprivničana i odlazi s krive strane vratnice, u korner.

Pet minuta prije kraja prvog dijela povećanje šibenskog vodstva: Bulat je još jednom poslao odličnu loptu, Jurić se sjurio po lijevoj strani, prošao i braniča domaćih, a onda fenomenalno pogodio suprotan kut za 0:2. Deveti je to gol u sezoni za prvog topnika narančastih. Veliku prednost koju su sagradili vrlo lako Šibenčani su prosuli do odlaska na odmor. Nisu bili gostujući igrači i klupa (s pravom) zadovoljni ponekim sudačkim odlukama (karton Kvesiću, nedosuđeni prekršaj za Šibenik nakon kojega domaćini zabijaju prvi gol). I upravo nakon što je sudac Zebec došao popričati sa šibenskim trenerom uz njegov prostor, domaćin je složio brzu kontru , Bogojević je ubacio s desne strane, a Knöll glavom smanjio na 1:2.

Nije to bio rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme, jer su domaćini uspjeli zabiti još jednom. Jedan od brojnih kornera izveli su domaćini, na petercu skače Iličić i postiže svoj prvoligaški prvijenac za 2:2. U kratkom razmaku, od samo dvije minute, Šibenik je tako ostao bez vodstva kojega je stekao.

Na poluvremenu Rendulić radi dvostruku izmjenu: umjesto Mese i Kvesića ubacio je u igru Pandžu i Minu, a nakon samo tri minute igre promjena i u vrhu napada narančastih, umjesto Jurića u igri je Bailone (razlog je ozljeda prvog strijelca šibenskog sastava). Dugo se čekalo na prijetnje po jednog od vratara: seriju od četiri kornera imao je Šibenik, sve ih je izveo Ćurić, nije bio udarca prema Filipoviću. Jest zato u 71., odnosno 72. minuti: u prvoj od te dvije akcije pucao je Prince, domaći vratar Filipović izvadio je taj šut ispod grede. Pokušao je i Pandža, otišlo je preko gola.

Uveo je domaći trener i Krstanovića u nastavku, ali sve do 84. minute nije bilo prijetnje po šibenski gol. Zapucao je tada Knöll, lak zadatak za Labrovića. U 85. minuti žestok udarac Lulića u lice Šibenikova beka Mine na polovici Slavena, sudac Zebec vadi samo žuti karton za domaćeg igrača. Isti taj domaći igrač zapucao je prema Šibenikovu golu, ali i pogodio vanjski dio mreže. U 89. minuti spasio je Labrović svoju momčad: odlična kontra Belupa, izašao je Knöll sam pred Šibenikova čuvara mreže, a Labrović je i ovog puta izašao kao pobjednik iz tog dvoboja, skrenuo je loptu, Schildenfeld ju je očistio s gol crte. U sudačkoj nadoknadi imao je priliku i Prince, nije uspio dobro zahvatiti loptu, te je susret završio podjelom bodova.

Sljedećeg tjedna pred Šibenikom je dvostruki domaći program: prvo u srijedu Kup protiv Istre 1961, a potom u subotu prvenstveni dvoboj protiv Lokomotive.

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 2:2 (2:2)