ŠIBENIK 1-0 ISTRA 1961: JURIĆ SJAJNIM GOLOM DONIO ZLATA VRIJEDNU POBJEDU! – HNK Šibenik

ŠIBENIK 1-0 ISTRA 1961: JURIĆ SJAJNIM GOLOM DONIO ZLATA VRIJEDNU POBJEDU!

11/02/2021

Jedan, ali zlata vrijedan pogodak prvog strijelca narančastih Denija Jurića bio je dovoljan za ultra važnu pobjedu šibenskog sastava nad Istrom 1961 na Šubićevcu. Gostima je pripao dojam, imali su daleko više prilika, bolje prilike, no, igra se za pogotke, a tu je Rendulićev sastav bio uspješniji te je zabio u 52. minuti, dovoljno za veliku pobjedu.

Uvodnih desetak minuta proteklo je u šibenskoj terenskoj dominaciji, ali bez opasnosti po gol Lučića.

Istra 1961 je, pak, u prvom dolasku u 16 metara imala matnu priliku: brza kontra, Gržan je s lijeve strane pripremio 100%-nu priliku za Šipoša, a napadač gostiju srećom pucao visoko preko gola. Kako je vrijeme odmicalo tako su se gosti oslobodili pritiska i počeli sve opasnije prijetiti Labroviću. Njihov kapetan Blagojević zapucao je s ruba 16 metara, blokiran je taj pokušaj.

Zaprijetio je nekoliko minuta kasnije i Špoljarić, nije išlo u okvir gola. Redale su se prilike Istre: zapucao je i njihov najbolji igrač Gržan, domaći čuvar mreže je bio na pravom mjestu. Jedna od tek dvije prijetnje narančastih u prvom dijelu stigla je iz kontre: duga lopta za Jurića, on vraća u sredinu, Ćurić je prosljeđuje kapetanu Bulatu koji se u ključnom trenutku, prije šuta okliznuo i prilika za udarac po golu je propala.

Pet minuta potom pokušao je domaći kapetan izravno iz kornera, završilo je na stativi. Sve drugo proteklo je u znaku gostujuće momčadi koja može apsolutno žaliti za propuštenim prilikama, a Šibenik može biti sretan što je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom do odlaska na odmor. Da je tome tako svjedoče i udarci Špoljarića i Blagojevića koji nisu išli u okvir, ali još više i udarci Gržana i Lončara koji su završili u naručju sigurnog domaćeg vratara.

S 0:0 na poluvremenu, s obzirom na prikazano na travnjaku, narančasti su mogli biti zadovoljni. Gostovale su na Šubićevcu ove sezone i kvalitetnije momčadi, no, ovako narančaste nitko nije nadigrao i ostavio praktički bez prilike u prvih 45 minuta. Za pobijediti Istru, koja se predstavila u jako dobrom svjetlu, trebat će u nastavku Šibeniku i puno bolja igra, stvoriti prilike, te ih potom i realizirati.

Bez promjena Šibenčani su ušli u drugo poluvrijeme. I odmah na početku stvorili su priliku: centaršut s desne strane, Bulat nije glavom uspio zahvatiti loptu na željeni način i ozbiljnije zaprijetiti Lučiću. Na drugoj strani, još jednom odlično puca Špoljarić, malo pored lijeve Labrovićeve stative. A onda, u sedmoj minuti nastavka, stigla je kazna za silne Istrine promašaje: Kvesić je dao dugu loptu za Jurića, on se sa svoje polovice sjurio prema kaznenom prostoru, izdržao je duel, pobjegao svom čuvaru, a onda i prebacio istrčalog Lučića za vodstvo šibenskog sastava. Osmi je to gol prvog golgetera narančastih.

U 59. minuti opet Špoljarić pokušava, opet je šibenski blok pravovremen. Nakon što je Šibenik u prvom dijelu pogodio okvir gola, pogodila su ga i gosti: u 63. minuti opalio je iz daljine njihov kapetan Blagojević, izjednačenju se ispriječila prečka. Prijete gosti i preko Guzine iz prekida, otišlo je iznad okvira gola. A odmah potom na drugoj strani Todoroski se s desnog boka sjurio u kazneni prostor, pucao, no, Lučić je ovog puta spasio svoju momčad odbivši tu loptu u korner. Puno sreće imali su domaćini u 79. minuti: Špoljarić je prevario svoje čuvare u 16 metara, pucao dobro, lopta je pogodila okvir gola, a odbijanac je na sreću pokupio Labrović. Opasno žive Šibenčani i u nastavku. Prijeti Istra iz svih oružja, u 84. zapucao je po tko zna koji put, opet s istim ishodom. Blokiran je i pokušaj Ivančića, a sigurno su domaći nogometaši izdržali sve pokušaje gostiju i u sudačkoj nadoknadi, te kraj dočekali uzdignutih ruku.

ŠIBENIK – ISTRA 1961 1:0 (0:0)