VAŽNA POBJEDA ŠIBENIKA U KRANJČEVIĆEVOJ PROTIV LOKOMOTIVE! – HNK Šibenik

VAŽNA POBJEDA ŠIBENIKA U KRANJČEVIĆEVOJ PROTIV LOKOMOTIVE!

27/01/2021

Fantastično izdanje nogometaša Šibenika u Kranjčevićevoj ulici ovog utorka. U zaostaloj utakmici 14. kola deklasirali su Lokomotivu s 4:0 ostvarivši pri tome iznimno važnu pobjedu, protiv direktnog protivnika, a sve to nakon četiri poraza u nizu. Put ka pobjedi trasirao je Sahiti s dva pogotka u prvom dijelu, a pobjedu su u završnici, iz dva prekida, potvrdili Bilić i Jurić.

Nakon četiri poraza za redom, nogometaši Šibenika stigli su u Kranjčevićevu ulicu tražiti prekid tog niza. Utakmica je bila tim važnija, ali na muci se poznaju junaci. Šibenik je ovog utorka bio maestralan, a za nagradu je stigla i iznimno bitna pobjeda.

Na prvi udarac čekalo se do 19. minute: pucao je Jurić, a domaći vratar Santini bio je dobro postavljen i zaustavio je taj udarac. Osam minuta kasnije narančasti iz Krešimirova grada su poveli: Sahiti je na lijevoj strani odigrao dupli pas s Kvesićem, došao skroz iskosa s lijeve strane i kad su svi očekivali ubačaj u sredinu odlučio se za udarac i pogodio. Precizno je naciljao suprotan kut Santinijeva gola za šibensko vodstvo u metropoli. Majstorija i treći gol Sahitija u sezoni, nakon onog za slavlje protiv Rijeke.

Četiri puta u prvih 45 minuta pucali su domaći nogometaši prema Labrovićevu golu. Tri su udarca bila izvan okvira gola, a onaj četvrti, Marićev, bio je preslab za vratara Labrovićevih kvaliteta. Princeov pokušaj glavom, poslije slobodnog udarca Bulata, nije bio pretežak zadatak za Santinija, ali zadarski vratar ništa nije mogao nešto kasnije, u novom dvoboju protiv razigranog Sahitija.

Igrala se 43. minuta: Ćurić je na centru, malo na svojoj polovici, oduzeo loptu jednom domaćem veznjaku, poveo kontru, dolaskom pred kazneni prostor domaćih uposlio je na lijevoj strani Sahitija, a on je i ovog puta neumoljiv: trese mrežu Lokomotive za Šibenikovih 0:2 na poluvremenu utakmice.

Na otvaranju drugog dijela Šimić je najveća opasnost za šibenski gol: u dva navrata udarac mu je otišao s vanjske strane stative, a u trećem pokušaju Bilić je pravodobnom intervencijom spriječio mladog napadača domaćina da zapuca po golu. Inicijativa je u drugom dijelu, budući da su bili u rezultatskom zaostatku, bila na strani domaćina, Šibenik se orijentirao na kontranapade, čekao je mudro svoju priliku.

U 67. minuti velika obrana Nediljka Labrovića: poslije dodavanja s desne strane, pucao je Chajia škaricama, ali ne da se iznenaditi Šibenikov čuvar mreže, brani taj udarac veznjaka domaćih. Nekoliko minuta kasnije prvi udarac narančastih u drugom dijelu: pokušao je Prince, nije bilo problema za domaćeg čuvara mreže. Kako vrijeme odmiče tako domaći strateg Leko baca sve karte na napad, uvodi još jednog napadača, Jelavića u 72. minuti.

Ali sav trud bio im je uzaludan jer jedan je prekid u 79. minuti donio potvrdu pobjede narančastih: Bulat je izveo slobodan udarac s desne strane, na 7-8 metara trzaj glavom stopera Bilića i Santini još jednom mora u mrežu po loptu. Bila je to potvrda šibenskog slavlja u Kranjčevićevoj ulici. Lokomotiva više nije napravila ništa u napadačkom dijelu, ali Šibenik jest i to ponovno iz prekida: uigrana akcija iz kornera rezultirala je i četvrtim golom u 90. minuti. Asistent je i ovog puta Bulat koji je izveo korner, niska prizemna lopta u šesnaesterac domaćih, natrčava Jurić i zakucava loptu u mrežu za konačnih 0:4.

Posve zasluženo Rendulićev sastav stigao je u metropolo do iznimno važne pobjede prekinuvši niz od četiri poraza. Peta je ovo pobjeda šibenskog sastava u sezoni, a već za vikend slijedi novi prvenstveni dvoboj, gostovanje kod aktualnog prvaka Dinama na Maksimiru.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 0:4 (0:2)