Varaždin 1 – 3 Šibenik: Hattrick Denija Jurića za četvrto mjesto na tablici! – HNK Šibenik

Varaždin 1 – 3 Šibenik: Hattrick Denija Jurića za četvrto mjesto na tablici!

08/11/2020

Najavljeno – ostvareno. Nogometaši Šibenika jasno su i glasno rekli kako u Varaždin idu po sva tri boda, na krilima odličnih igara ove sezone. U tome su u potpunosti i uspjeli, s 3:1 pobijedili su domaćina revanširavši se za domaći poraz. Pobjeda im je donijela i fantastično četvrto mjesto na tablici! Junak narančastih u baroknom gradu bio je Deni Jurić kojemu se konačno otvorilo, zabio je prvi hattrick od dolaska u Krešimirov grad.

Gotovo identičan sastav kao u domaćoj pobjedi nad Rijekom izveo je Krunoslav Rendulić i u Varaždinu. Jedina promjena u početnom sastavu dogodila se na desnom boku gdje je Todoroski krenuo umjesto do sada standardnog Pajića.

Otvaranje utakmice nije moglo bolje početi, u osmoj minuti narančasti su poveli: Mesa je dao odličnu dubinsku loptu za Jurića, iskosa na desnoj strani, golgeter narančastih sjajno je opalio iz teške pozicije, pogodio je suprotan kut za šibensko vodstvo u baroknom gradu. Prva dvije prijetnje domaćih stižu preko Šibenčanina u njihovim redovima – Vinka Petkovića. U 11. minuti pogodio je Petković vanjski dio mreže, a deset minuta kasnije Labrović je uz malu nesigurnost otklonio opasnost.

U 26. minuti povećanje šibenskog vodstva: Ćurić je oduzeo loptu jednom domaćem igraču na 17-18 metara, odlično uposlio samog Jurića koji mirno i sigurno pogađa donji desni kut Horkaševa gola za 0:2. Drožđek pokušava iz slobodnog udarca, Labrović je siguran. U nastavku te akcije Šibenikov čuvar mreže zaustavio je i pokušaj Obregona glavom nakon ubačaja s lijeve strane.

Koju minutu kasnije opasno je bilo u kaznenom prostoru Varaždinaca: Mesa je pucao, Milić igra rukom u svojih 16 metara, sudac Vidulin je u blizini i bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. VAR je duže od tri minute provjeravao situaciju, igranje rukom bilo je nedvojbeno, ali suci su pronašli da je Prince u začetku akcije bio u zaleđu i od kaznenog udarca za šibenski sastav nije bilo ništa.

U samoj završnici poluvremena sreća se osmjehnula i Šibenčanima: Labrović nije dobro izboksao loptu, Đurasek je glavom pucao s par metara i dobrano uzdrmao okvir gola, a imao je prazan gol ispred sebe. Šibenskim vodstvom od 2:0 tako se ušlo u drugo poluvrijeme.

Očekivano, drugo je poluvrijeme počeo terenskom dominacijom Toplakova sastava. Nakon točno desete minuta igre stigli su do prve prilike, ali opet ih je zaustavio okvir gola: Drožđek je ubacio s boka, a Petković je glavom pogodio stativu. Na drugoj strani Šibeniku sve polazi za nogom: jedno dodavanje Bulata za Jurića u 57. minuti, Šibenikov golgeter opalio je iskosa s 20-ak metara i pogodio bliži kut domaćeg vratara za 0:3. Hattrick Jurića koji je proradio u pravom trenutku. Dominacija domaćih nogometaša naplaćena je u 70. minuti: ubačaj Drožđeka s lijeve strane, Benko glavom šalje loptu u mrežu za smanjenje vodstva na 1:3.

Domaćin je i dalje pokušavao, ali osim dva pokušaja Drožđeka koja je zaustavio Labrović, nije bilo većih opasnosti po šibenski gol. Na drugoj strani jednu je kontru imao Sahiti, no, nije bilo preciznosti u njegovu šutu. Nisu Šibenčani žalili za tim, kako i bi, kad su stigli do nove pobjede, do bodova koji dvostruko vrijede (Varaždinu je to šesti poraz u nizu).

VARAŽDIN – ŠIBENIK 1:3 (0:2)