ŠIBENIK 2-0 RIJEKA: Bulat, Sahiti i Prince slomili otpor Riječana za veliku pobjedu – HNK Šibenik

02/11/2020

Treću prvenstvenu pobjedu, uz fantastičnu igru, ostvarili su nogometaši Šibenika ove nedjelje na Šubićevcu. Europska Rijeka naišla je na vrlo raspoložene igrače u narančastom: Prince se dva puta našao u ulozi asistenta, a egzekutori su bili Bulat u prvom i Sahiti u drugom poluvremenu za konačnu pobjedu od 2:0, čistu kao suza.

Domaći trener Krunoslav Rendulić napravio je nekoliko promjena u početnom sastavu. Jurić je ponovno u početnom sastavu, Španjolac Martin u I. HNL igra prvi put od prve minute. A neočekivana promjena dogodila se neposredno pred početak utakmice. Iskusni Pandža ozlijedio se na zagrijavanju, pa je u početnoj postavi krenuo Batarelo.

U osmoj minuti prvi udarac prema riječkom golu: pucao je Španjolac Martin, Nevistić je odbio u korner. Već iz drugog pokušaja Šibenčani su poveli: Prince je sjajno ubacio s desne strane kaznenog prostora, Bulat je u sredini, na 13-14 metara, sjajno ulazi na tu loptu i pogađa suprotan kut za šibensko vodstvo u otvaranju utakmice. I u drugoj međusobnoj utakmici ove sezone kapetan šibenskog sastava zabio je pogodak momčadi s Rujevice, igrala se 13. minuta utakmice.

Rijeka prvi put prijeti u 20. minuti, Kulenović šut bio je tek statistike radi. Na drugoj strani Prince je najopasniji po Nevistićev gol: u 21. puca uz stativu, u 32. minuti,  nakon solo prodora, preko gola, imao je Jurića samog na lijevoj strani. I četiri minute kasnije šibenski Ganac bio je u dvoboju s vratarom gostiju, Nevistić je ponovno izašao kao pobjednik.

U drugom dijelu poluvremena terensku inicijativu preuzeli su gosti. Pokušao je Kulenović u 22. minuti, Bulat mu je ušao u udarac. U samoj završnici poluvremena zakuhalo se u potpunosti s nekoliko oštrih startova.  Vrlo nervozni Riječani prosvjedovali su na brojne sudačke odluke. Bilo je tako i u 44. minuti kad je njihov stoper Velkoski na Šibenikovoj polovici oštro startao, sudac Jović pokazao mu je odmah žuti karton, nije se mirio s tom odlukom igrač gostiju, dotrčao je do suca, vjerojatno i prigovorio i Jović mu je odmah rezolutno pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima. Dva su žuta kartona, zbog preoštrih startova, zaradili opravdano i Šibenčani. A u 45. minuti gosti su morali ostati i s još jednim igračem manje. Napadač Kulenović rukom je po licu u duelu opalio Šibenikova stopera Bilića. (potekla je i krv, u nastavku je Bilić igrao s povezom na glavi). Jović je ponovno odmah reagirao izvukavši žuti karton. Dok se ukazivala pomoć Šibenikovu stoperu Jović je bio u komunikaciji s VAR sobom. Nakon toga odlazi pogledati i sam što se dogodilo na snimci, ali odluku ne mijenja, odlučuje se ne pokazati drugi crveni karton igraču gostiju. I snimka je pokazala kako je pogriješio, rekli bismo kako nije imao hrabrosti i drugi put u samo nekoliko minuta pokazati crveni karton gostujućem sastavu.

Produžila se sudačka nadoknada, a u posljednjim trenucima Labrović je spasio svoju momčad. Iz donjeg desnog kuta izvadio je udarac Menala, pa su u nastavak Šibenčani ušli sa zasluženim vodstvom od 1:0 i (samo) jednim igračem više.

Rijeka je pokušala krenuti prema golu, ali daleko opasnije situacije bile su one šibenske. Prince je bio neuhvatljiv za goste, radio im je najviše problema. U 50. minuti Ćurić je pucao, lako za Nevistića. Samo minutu kasnije Prince je ponovno pripremio fantastičnu priliku za suigrače: s lijeve je strane namjestio sve na suprotnoj za Jurića, on puca iz prve, nije pogodio ni okvir gola.

Pokušava i Španjolac Martin još jednom, odlazi pored gola. I dalje su domaći nogometaši puno opasniji, Nevistić Riječane drži na životu, zaustavio je udarce Princea i Bulata. Ali ni Nevistić nije mogao ništa u 74. minuti: Prince je po tko zna koji put prošao po lijevoj strani, izludio je ponovno stopere gostuju, nesebično je uposlio Sahitija koji je koju minutu ranije ušao u igru, lažnjak i lopta ide u suprotan kut za posve zasluženo povećanje vodstva.

Tek u 81. minuti Rijeka je prvi put u nastavku ugrozila Labrovića. Pokušao je Raspopović, nije se Šibenikov čuvar mreže dao iznenaditi. Još samo jednom do kraja utakmice, u sudačkoj nadoknadi, vrhunska intervencija Labrovića. Bilo je to sve od europske Rijeke na Šubićevcu.

S druge strane, hrabri i razigrani Šibenčani, kako trener Rendulić uvijek i najavljuje, nikome unaprijed ne prepuštaju bodove, bore se do posljednje sekunde. Mnogi su ih uoči četiri kola protiv najboljih hrvatskih klubova i otpisali, rekli da neće osvojiti niti boda. A ne samo da nije bilo tako, nego je Šibenik, pod jasnim trenerskim rukopisom Krunoslava Rendulića, posve zasluženo osvojio šest bodova, slavljem na Poljudu, odnosno večerašnjom pobjedom nad Rijekom na Šubićevcu.

ŠIBENIK – RIJEKA 2:0  (1:0)