USPJEŠNIJI OD DRUGOLIGAŠA U KUPU: CROATIA ZMIJAVCI 0 – 2 ŠIBENIK – HNK Šibenik

USPJEŠNIJI OD DRUGOLIGAŠA U KUPU: CROATIA ZMIJAVCI 0 – 2 ŠIBENIK

08/10/2020

Nogometaši Šibenika prošli su prvu prepreku u ovogodišnjem izdanju hrvatskog nogometnog Kupa. Na teškom gostovanju kod Croatije u Zmijevcima, po teškom vremenu i još težem travnjaku, slavili su s 2:0 nakon produžetaka i to golovima Luke Celića.

U odsustvu Bulata (reprezentacija), Pandže i Anočića (ozljede), na travnjak je od prve minute na njihovim pozicijama uz već standardnog Kvesića na boku, zaigrao Alimi na zadnjem veznom i Mesa na stoperskoj poziciji. A po prvi put, u vrhu napada, zaigrao je Kolumbijac Yeferson.

Tijekom čitavih 90 minuta regularnog dijela utakmice imali su više od igre, bolje prilike i više prilika, ali, po travnjaku natopljenom vodom, do gola nisu uspjeli doći. Kao ključan trenutak pokazat će se ulazak Luke Celića u igru u drugoj minuti sudačke nadoknade (neposredno prije isteka regularnog dijela).

U 90 minuta igre (plus nadoknada) golova nije bilo, ali je zato Celić već u petoj minuti prvog produžetka precizno naciljao mrežu domaćeg vratara Tomića i to iz kaznenog udarca. Sve dileme oko pobjednika otklonio je šibenski veznjak svojim drugim golom pri samom kraju utakmice, u 117. minuti dvoboja u Zmijavcima.

Ovom pobjedom Šibenik je izborio osminu finala Kupa gdje će na Šubićevcu igrati protiv dobro poznatog i neugodnog suparnika – Istra 1961.

CROATIA – ŠIBENIK (0:0) – 0:2 – produžetak