ODLUKA U DRUGOM POLUVREMENU: ŠIBENIK 0 – 2 OSIJEK – HNK Šibenik

ODLUKA U DRUGOM POLUVREMENU: ŠIBENIK 0 – 2 OSIJEK

04/10/2020

U sedmom prvenstvenom kolu nogometaši Šibenika doživjeli su još jedan poraz. Na Šubićevcu ih je s 2:0 pobijedio Osijek uz dva gola Ramona Miereza u drugom poluvremenu (od čega jedan s bijele točke). Narančasti su bili bolji u prvom dijelu, ali svoje šanse nisu iskoristili.

Početnu inicijativu imali su gosti. Prvi je zaprijetio Kleinheisler u šestoj minuti, preslab je to bio udarac da bi se savladao Šibenikov čuvar mreže. Prvu dobru akciju narančasti su pripremili u 20. minuti: lijepo se kombiniralo po lijevoj strani, pucao je Rak, no, udarac mu je blokiran. U razmaku od šest minuta pokušali su dva puta Osječani: Kleinheisler nije Bočkaj, nije bio precizan iz slobodnog udarca, a pokušaj Bohara bio je tek zagrijavanje za Labrovića.

Odlično je Šibenik stajao na terenu, a pred kraj poluvremena u tri je navrata pripremio odlične prilike. U 33. minuti, poslije centaršuta s desne strane, pucao je Sahiti, ponovno je blok gostiju pravovremen. U 40. minuti Šibenikov je slobodnjak puno opasniji nego onaj gostiju: izveo ga je Ćurić, iskosa s desne strane, vratar Ivušić obranio je taj udarac odbivši ga u korner. Samo minutu kasnije, nakon lažnjaka, pokušao je i Prince, otišlo je pored vratnice.

Bulat je okušao udarac na otvaranju drugog dijela, lak plijen za vratara gostiju. Na drugoj strani, prva prijetnja stiže preko Ercega, lako je to ukrotio Labrović. U 55. minuti Pilj je završio na travi, bio je u duelu s Kvesićem, nema kaznenog udarca. U 68. minuti, nakon terenske inicijative u cijelom drugo poluvremenu, gosti su poveli. Dok se Španjolac Martin, pristigao iz juniora Real Madrida, pripremao za prvi nastup u dresu Šibenika, Osijek je poveo.

Jurčević je ubacio s lijeve strane, a snažni Mierez odlično reagira glavom i šalje loptu u mrežu nemoćnog Labrovića. Ubrzo nakon toga kazneni udarac za goste: Kvesić je ponovno u duelu, ovog puta s Ndockytom, sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Nakon konzultacija s VAR-om odlazi i sam pogledati tu situaciju: pregledava je dosta dugo i ostaje pri odluci. Najbolji igrač utakmice Mierez siguran je s bijele točke za Osijekovih 0:2.

Uveo je Rendulić još jednog debitanta Alimija, nešto kasnije i Celića i Laću, a njegova je momčad do kraja utakmice zaprijetila u dva navrata: novi pokušaj Raka je blokiran, dok Alimijev šut nije bio precizan.

Šibenik je sada posljednji na ljestvici, s četiri boda koliko trenutno ima i Slaven Belupo. Slijedi prvenstvena stanka, pa gostovanje na Poljudu. Prije toga, već u srijedu, Kup utakmica u Zmijavcima protiv Croatije.

ŠIBENIK – OSIJEK 0:2 (0:0)